מנורות קיר

מנורות קיר

בין יתר סוגי התאורה השונים בשוק, ניתן למצוא מנורות קיר הנקראות גם מנורות "צמודי תקרה" כיוון מדובר במנורות המוצמדות לתקרה המפזרות אור מיוחד בחלל.
אך בין יתר מנורות הקיר ניתן למצוא מנורות לדים, ספוטים, פלורסנטים והרשימה עוד ארוכה.

מה חשוב לדעת לפני שמאבזרים את החלל במנורות קיר מרשימות?

התאמת התאורה לכל חלל בבית –  חשוב להתאים את התאורה בקפידה לכל חלל, הרי תאורה לחלל הסלון שונה מתאורה לחדר השינה, הן מבחינת עיצוב גוף התאורה והן מבחינת גוון האור.
לכן, בכל מקרה של דילמה או התלבטות מסוימת, חשוב להיעזר באנשי מקצוע המכירים היטב את התחום, כמו – יועצי תאורה או אדריכלים המתמחים בעיצוב תאורה לבית.

פיזור התאורה בצורה שווה בחלל – בעת בחירת גופי תאורה ובניהם מנורות קיר, חשוב לבצע שימוש בתאורה עקיפה, וזאת באמצעות מנורות קיר תלויות ושמירה על תקרה חלקה, כך תקבלו חלל נקי שבו מפוזר אור נעים בחדר גם חלל מרווח וגדול יותר.
היתרון הבולט במנורות תקרה הוא- שניתן לשלב אותן במקומות בהן התקרה נמוכה כמו – בחלל המסדרון.
למעשה, ניתן לפזר את האור בעזרת מנורות קיר תלויות ולהאיר חללים נרחבים ללא שימוש כלל במנורות תלייה.

משחקי תאורה בעזרת מנורות קיר – בעת עיצוב תאורה בחלל הבית, תוכלו להתקין גופי תאורה מינימליסטים שיאפשרו לכם לשדרג את החלל הרצוי באביזרים משלימים שיקנו לכן אווירה מיוחדת של משחק של אור וצל כמו – מנורות קיר צמודות תקרה, מנורות שולחן מיוחדות, מנורות עומדות על הרצפה, ספוטים מיוחדים בגוונים שונים, מנורות לד ועוד מגוון רב של גופי תאורה מרהיבים שיפיצו אור מיוחד בכל חלל.

תאורה ממוקדת על אלמנטים מסוימים – על מנת להאיר אלמנטים ספציפיים באור בולט, תוכלו להיעזר בתאורה ממוקדת אשר תאיר על מגון אלמנטים שונים בחלל כמו – על תמונה מיוחדת, יצירת אמנות, על ויטרינה, ליד מראה גדולה, על פסל ועל אלמנטים שונים אותם תרצו להדגיש, כך שתשומת הלב של האורחים תופנה לפריטים אלו.

עיצובים מיוחדים – כיום, ניתן למצוא מנורות קיר בעיצובים שונים שיכולים להתאים לכל סגנון עיצוב, בין אם מדובר על בתים המעוצבים בסגנון מודרני, מינימליסטי, כפרי, וינטאג' ובכלל כל סגנון רצוי.
החכמה היא לדעת לבחור בקפידה את עיצוב גוף התאורה, כך שהוא יהיה מרשים, אך בד בבד חשוב לשים לב גם לעוצמת האור, הרי לעוצמה יש השפעה רבה על עיצוב החלל, וככל שהגוון יתאים יותר לחלל, כך תקבלו חלל מרשים ומואר יותר.

פוסטים קשורים

כתיבת תגובה

עקבו אחרינו